Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Хто такий Зевс?
Як обрати надувний басейн?
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Вітаємо з Днем Вчителя!
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Хто відвідував наш сайт?

ДЮРП

Дата: 23 вересня 2022 о 19:54, Оновлено 23 вересня 2022 о 20:07

Дружини юних рятувальників

Дружини юних рятувальників — добровільні об'єднання учнів, які створюються з метою виховання у них мужності, благородства, фізичної загартованості та пожежно-технічної професійної орієнтації.

Діяльність дружин юних рятувальників здійснюється на основі Закону України «Про пожежну безпеку», на демократичних засадах, гласно, на основі зацікавленості учнівської молоді у вивченні пожежної справи, при ши­рокій їх ініціативі та носить гуманний, благодійний характер.

Основні завдання дружин юних рятувальників:

· допомога школі у вихованні в учнівської молоді по­чуття відповідальності за збереження життя та здоров'я людей, матеріальних цінностей від пожеж;

· пропа­ганда правил пожежної безпеки та пожежно-профілактичних заходів серед дітей;

· пропаганда традицій та історії пожежної охорони і Добровільного пожежного товариства України.

Основні напрямки роботи дружини юних рятувальників є:

· вивчення основ пожежної профілактики, первинних засобів пожежо­гасіння та ознайомлення із пожежною технікою, пожежно-технічним споряд­женням, засобами зв'язку, системами автоматичного пожежогасіння, пожежної та охоронно-пожежної сигналізації;

· вивчення правил пожежної безпеки та дій в разі виникнення пожежі; роз'яснювальна робота щодо попередження пожеж в результаті пустощів дітей з вогнем і заходів пожежної безпеки;

· участі в змаганнях з пожежно-прик­ладного спорту, конкурсах, олімпіадах, вікторинах, кінолекторіях на протипо­жежну тематику;

· відвідування пожежно-технічних училищ, обласних центрів пожежно-технічної пропаганди, виставок і пам'ятних місць, які роз­повідають про подвиги пожежних; збір матеріалів про історію та людей пожежної охорони і Добровільного пожежного товариства України; створення в школі експозицій слави;

· організація зустрічей із заслуженими працівниками та ве­теранами пожежної охорони і Добровільного пожежного товариства України, майстрами пожежно-прикладного спорту.

Структура та організація роботи дружини юних рятувальників

Членами дружини юних пожежних можуть бути діти віком від 10 до 17 років, які виявили бажання брати участь у роботі дружини. Дружина юних пожежників створюються за наявністю не менше 10 членів.

Прийом у члени дружини юних пожежних здійснюється на основі усної заяви на загальному зборі дружини. З усіма прийнятими до дружини проводять­ся заняття з основ пожежної безпеки.

Дружина будує свою роботу на основі самоврядування. Вищим органом дружини є загальні збори членів дружини, які збираються у міру необхідності.

Повсякденне керівництво роботою дружини здійснює рада, яка обирається на загальних зборах дружини. Рада із свого складу обирає командира дружини, його заступника, командирів загонів і ланок. У малочисельних дружинах на зборах обирають тільки командира дружини та його заступника.

Загальні збори дружини затверджують план роботи дружини, розглядають питання, пов'язані із прийомом у члени дружини, та інші питання діяльності дру­жини. Рада планує роботу дружини та слідкує за виконанням плану.

Обов'язки та права юних пожежних

Юний рятувальник зобов'язаний:

· Виконувати всі вимоги діючого Положення.

· Дорожити честю і званням юного пожежного, брати активну участь у справах дружини, своєчасно і в певний строк виконувати завдання ради дружи­ни та її командира.

· Вивчати історію розвитку пожежної охорони і ДПТ України, пожежну справу, бути прикладом у дотриманні правил пожежної безпеки.

· Вести профілактичну та роз'яснювальну роботу серед ровесників і дітей молодшого віку щодо попередження пожеж.

· Підвищувати свою спортивну майстерність, займатися пожежно-

прик­ладним спортом.

Юний рятувальник має право:

· Обирати та бути обраним до керівних органів дружини юних пожеж­них.

· Брати участь в обговоренні питань, що стосуються діяльності дружини, а також вносити відповідні пропозиції щодо покращення її роботи.

· Звертатися за допомогою та консультацією з питань пожежної безпеки до місцевих органів пожежної охорони та ДПТ, навчатися в секціях пожежно-прикладного спорту.

· Брати участь у змаганнях, конкурсах, виставках з пи­тань пожежної безпеки.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.