Project news
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Voting
Хто відвідував наш сайт?
Total 209 common:people_all_forms

Підготовка до школи

Date: 15 квітня 2020 о 14:52

Як підготувати дитину до школи

СУЧАСНІ ПРОГРАМИ ДЛЯ ПЕРШОГО КЛАСУ ВИМАГАЮТЬ ВІД ДІТЕЙ ВІДПОВІДНОЇ ПІДГОТОВКИ. ЯКЩО ДИТИНА НЕ ВІДВІДУЄ ДОШКІЛЬНОГО ЗАКЛАДУ, ВСЯ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПІДГОТОВКУ ЇЇ ДО ШКОЛИ ПОКЛАДАЄТЬСЯ НА БАТЬКІВ.

Саме ви мусите ознайомити дитину зі звуками і буквами, навчити зливати приголосні з голосними в склади, читати перші слова. Проте не всі батьки знають, як потрібно вчити дитину читати.

Нині навчання грамоти в школі відбувається за звуковим аналітико-синтетичним методом. В основі навчання грамоти лежить не буква, а звук.

Не слід відразу завчати букви. Спочатку навчіть дошкільня виділяти звуки в словах, аналізувати звуковий склад трибуквених слів (мак, сир, рак…) за допомогою посиленої вимови кожного звука в слові. Наприклад, дорослий вимовляє «с-с-с-суп» і звертається до дитини: «Який ти чуєш перший звук у слові? А тепер послухай, який другий звук у цьому слові: «су-у-уп», третій: «суп-п-п»? Звук п слід вимовляти з посиленою інтонацією. Запитати у дитини, скільки всього звуків в слові, запропонувати назвати перший, другий, третій. Коли дитина навчиться послідовно виділяти кожен звук у слові, можна пропонувати їй вправи:

- якими звуками відрізняються слова «син» і «сир»?;

- придумай слово, яке б починалося на другий звук слова «мак»;

- на якому місці стоїть звук и в слові «гриб»?;

- придумай слово, в якому звук а стояв би на початку, в середині, у кінці

слова;

- знайди спільний звук у словах скоромовки (лелека, лелека, літаєш далеко);

- полічи звуки в словах «стіл», «вікно», «ніс», «слон».

Дорослі пояснюють дитині, що всі звуки поділяються на голосні та приголосні. Голосні звуки а, е, о, у, и, і промовляються довго, їх можна співати.

Приголосні звуки не можна співати, вони вимовляються уривчасто: г, к, х, п, т – без участі голосу. За вказівкою дорослого дитина знаходить у словах голосні та приголосні звуки, визначає на якому місці стоїть голосний, на якому – приголосний.

Ще до школи дитину слід ознайомити з реченням, не зазначаючи правил. Наприклад, поставивши на стіл іграшки, можна запропонувати дитині описати їх. Почувши вдале двослівне речення, сказати: «Яке хороше речення ти сказав про іграшку – «Ведмедик сидить». Повтори ще раз це речення. У твоєму реченні два слова. Яке перше слово? Назви його. Яке друге? Тепер я скажу речення : «Лялька спить». Скільки слів у моєму реченні? Яке перше? Яке друге? Придумай речення в якому б було три слова».

Дорослий повинен пояснити, що коли ми щось говоримо, розповідаємо, запитуємо, ми говоримо реченнями. Речення складаються із слів. У реченні може бути двоє, троє і більше слів.

Після засвоєння дитиною поняття про речення дорослий повинен навчити її поділяти слова на склади, дотримуючись певної послідовності: спочатку двоскладові (мама, рама), потім трискладові (машина, малина). Пояснити, що слова поділяються на частини, склади. Скільки голосних у слові – стільки і складів. Наприклад, у слові «рама» два голосних звуки, в першому складі а, і в другому а. Промовте разом з дитиною слово по складах: «ра-ма». В слові може бути два, три і більше складів. Слід запропонувати дитині назвати двоскладові і трискладові слова, визначити послідовно перший, другий і третій склади. Розказати, що частину слів не можна поділити на склади, це слово-склад, яке вимовляється відразу цілим словом : «слон», «гриб», «суп».

Після засвоєння дитиною такого підготовчого матеріалу слід розпочинати знайомити малюка з друкованими буквами., навчити складати відкриті (ма, шу) та закриті (ом, иш) склади, зливати приголосний з голосним.

При ознайомленні дитини зі звуками дорослим потрібно звернути увагу на артикуляцію звуків, позначених буквами. Вона допомагає дитині прочитати потрібний склад. Наприклад, потрібно прочитати склад ма. Пропонуємо підготуватись до вимови першого звука м, стиснути губи, потім до другого – широко відкрити рот. «Стули губи, подай голос, не обриваючи його, скажи а, вийде склад ма».

Після ознайомлення дитини зі складовим читанням слід сказати їй: «Дивись на голосний звук і говори склад».

Для більшості дошкільників властива така помилка, як нечиста вимова Звука, замість ш, м, н, р дитина вимовляє ши, ми, ни, ри. Тому цінним прийомом є читання по черзі приголосних звуків і складу: р – ри, м – ми, т – ти, н – ни. Цей прийом дасть змогу сприймати звук у його чистому звучанні та уникнути помилок у вимові приголосних звуків.

Організоване навчання грамоти дитини в сім’ї рекомендується проводити 2-3 рази на тиждень протягом 25-30 хвилин.

Comments:
Only authorized users can leave comments.